22. kolo ST extraligy

01.11.2005 Celý región

MHC Martin - HK ŠKP Poprad 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)\r\nGóly: 14. Žemlička (P. Segľa), 17. Kubenko (Jasovský), 19. Škovira (Pavličko), 45. Jasovský (Halaj)
vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: T. Višňovský (Martin) 2+10 min za napadnutie hlavy a krku
presilovky: 0:1
oslabenia: 0:0
rozhodovali: J. Konc - J. Višňovský, Bulko
2500 divákov

Stretnutie prinieslo vyrovnanú hru len v úvode. Potom už dominovali na ľade hostia, ktorí o svojom hladkom víťazstve rozhodli prakticky už v prvej tretine. Najprv po bezchybne zahratej presilovke skóroval v 14. minúte Žemlička, potom pridal druhý gól v 17. minúte Kubenko a o dve minúty neskôr sa do tretice presadil zblízka Škovira. Domáci nemohli nájsť recept na dobre organizovanú obranu hostí, chýbala im predovšetkým finálna prihrávka a dôraz v koncovke. Martin nedokázal využiť ani 101-sekundovú presilovku 5:3. V poslednej tretine na 4:0 zvýšil perfektným blafákom Jasovský. Domáci hráči potom rezignovali a na skúsenejšieho súpera už nevymysleli nič.

Milan Jančuška, tréner Martina: \"Som veľmi sklamaný. Na to, aby sme zdolali Poprad musia podať všetci hráči stopercentný výkon. Zbytočné fauly a veľké chyby počas 5 minút v prvej tretine rozhodli o našej prehre. V útočnej fáze sme sa absolútne nepresadili. \"
Vladimír Klinga, asistent trénera Popradu: \"Na Martin, s ktorým sme doma vyhrali až po predĺžení, sme sa dobre pripravili. Podali sme disciplinovaný a vysoko taktický výkon. Výborne sme hrali dozadu, domácich sme nepustili do žiadneho tlaku. V útoku sme strelili štyri góly a tak sme zaslúžene zvíťazili. \"
(TASR)

Slovan Bratislava - HC Košice 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Góly: 10. Hujsa (Junas), 25. Jánoš (Macho), 36. Kudělka (Němčický), 46. Kucharczyk (Němčický, Hujsa), 60. Kucharczyk (Hujsa) - 37. Lažo (Dravecký), 44. Michal Lukáč (Krayzel), 53. Bartoš (Kmiť, Kledrowetz)
vylúčení: 5:8 na 2 min
presilovky: 1:0
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Lokšík - Valach, Krpelec
5180 divákov

MHk 32 L. Mikuláš - MsHK Žilina 1:1x (0:0, 0:0, 1:1, 0:0)
Góly: 56. M. Droppa (Marek Hovorka) - 52. S. Gron (Škorvánek, Hreus)
vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše Polák (L. Mikuláš) 5+DKZ za napadnutie zozadu, Senko (Žilina) 10 min za napadnutie zozadu
presilovky: 0:0
rozhodovali: D. Konc - Mášik, Gašparík
1159 divákov

HK 36 Skalica - HKm Nitra 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Góly: 9. M. Křetinský (R. Jarolín, R. Hartmann), 23. R. Jarolín (R. Hartmann, M. Ivičič), 28. R. Hartmann (M. Ivičič), 40. Vala (Benák), 43. M. Malík (R. Mucha) - 36. J. Mihálik (A. Kollár), 45. Ľ. Kolník (D. Milo, Hruška)
vylúčení: 3:6 na 2 min, Jarolín 5+DKZ, Liščák (obaja Skalica) 10 min za nešportové správanie sa, M. Kováčik, Hruška (obaja Nitra) 10 min za nešportové správanie
presilovky: 2:0
rozhodovali: Jonák - Galamboš, Mullner
2980 divákov

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 32. Priechodský (Šechný), 47. Škuta (Šechný, Weissmann) - 20. Poljaček (Homer, Nemec), 34. Húževka (V. Baláž), 54. I. Majeský (Melichárek, Mikuš)
vylúčení: 4:3 na 2 min
rozhodovali: R. Jung -Tvrdoň, Mészáros